TRYCHOLOGIA MEDYCZNA

TRYCHOLOGIA – dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. 

Na czym polega konsultacja trychologiczna?

Konsultacja trychologiczna jest bardzo ważnym elementem w pracy trychologa, pozwoli zebrać informacje o pacjencie i obrać kierunek leczenia. Trycholog ocenia wszystkie przyczyny, które mogą spowodować problemy z włosami i skórą głowy, skieruje na ewentualne badania laboratoryjne  jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Konsultacja zawsze połączona jest z badaniem trichoskopowym. W naszej Klinice wykorzystujemy najnowocześniejszy wideo-dermatoskop MicroCAMERA® HD MEDICAL.

TRYCHOSKOPIA – to nieinwazyjne badanie owłosionej skóry głowy oraz włosów. Podczas badania trycholog przykłada do skóry głowy głowicę wyposażoną w kamerę, dzięki czemu obserwuje obraz 20x, 50x, 100x, 200x lub 400 krotnie powiększony na ekranie monitora. Nasz wideo-dermatoskop wyposażony jest także w lampę Wooda, która umożliwia szybką diagnostykę grzybicy skóry głowy. Posiadamy również specjalną końcówkę, która pozwala w bardzo precyzyjny sposób określić keratynizację łojotokową skóry. Zdjęcia są archiwizowane.

W trakcie badania oceniana jest skóra głowy w poszczególnych okolicach, przede wszystkim: ilość, jakość, stan mieszków włosowych, ogniska chorobowe, cechy okołomieszkowe i międzymieszkowe, stan naczyń krwionośnych, obecność blizn, łupież, a także strukturę i średnicę włosów. Można zaobserwować symptomy ewentualnych chorób, wszelkiego rodzaju problemy z włosami i skórą głowy t.j.: łysienie, wypadanie włosów, łojotok, łupież, swędzenie, pieczenie, bóle, zaczerwienienie skóry głowy, złą kondycja włosów. Badanie pozwala nierzadko uniknąć diagnostyki inwazyjnej.

Badanie włosa: kto powinien z niego skorzystać?

Oferowane w naszej Klinice konsultacja trychologiczna przeznaczone jest dla:

  • dla osób z wypadaniem włosów, przerzedzeniem włosów
  • dla osób ze zmianami w obrębie skóry głowy (rumień, łuska, guzki, plamki)
  • dla osób leczonych z powodu wypadania włosów w celu monitorowania skuteczności terapii
  • dla osób z łamliwością włosów
  • dla osób ze złą kondycją włosów

Ile trwa badanie trichoskopowe?

Badanie trichoskopowe wraz z konsultacją trychologiczną przeprowadzane w naszej Klinice trwa 60 minut i nie wymaga od pacjenta żadnego przygotowania. Jest całkowicie bezbolesne. Pacjent proszony jest o niemycie głowy 1 dzień przed zaplanowanym badaniem.

CENNIK USŁUG

dyplom dr trycholog

ZAUFAJ NASZYM SPECJALISTOM

BSZM2

Dr n. o zdr. BARBARA SZAFARCZYK-MAŃKOWSKA

Dyplomowany Trycholog

UMÓW WIZYTĘ

WYBIERZ ZABIEG I ZAREZERWUJ TERMIN WIZYTY

tel.: 32 428 20 07 | +48 882 907 979